Brusné pásy pro pásové brusky

Brusné pásy pro pásové brusky

Ve strojírenském segmentu se používají různé nástroje, jako jsou třeba pásové brusky. Potřebujete však pro takové stroje i náhradní díly, jako jsou brusné pásy. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant, přičemž záleží na tom, jestli sháníte pásy na kov, pro dokončování a leštění či z brusného rouna. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký je mezi jednotlivými pásy rozdíl.

Brusné pásy

Brusné pásy, jak už samotný název napovídá, se používají na pásových bruskách. I při výběru samotného zařízení buďte obezřetní, protože nekvalitní pomocníci mohou nadělat více škody než užitku. Pásová bruska nachází uplatnění nejen ve firmách, ale i v domácím prostředí, například k broušení nožů.

V první řadě si ujasněte, jaký rozměr by měly brusné pásy mít. Stejně tak je důležité vědět, jestli si vystačíte se standardním provedení, nebo raději sáhnete po prémiových pásech na leštění nerezu, uhlíkových a kalených ocelí.

Brusné pásy na kov

Velice žádané jsou brusné pásy na kov, protože jsou i nejvíce využívané. V nabídce je široká škála zrnitosti a materiálů. Zatímco někomu vyhovuje základní materiál z aluminium oxidu ALOx, jiný požaduje výrazně dražší keramická brusiva.

Brusné pásy na kov mohou mít plátěný, nebo polyesterový podklad. V prvním případě pásy použijete na jemné vybrušování a dokončování tvarů. Polyesterový podklad je zase ideální volbou, kdy plánujete brousit třeba pod vodou.

Brusné rouno

Už víte, jak nabrousit nože a nůžky. Slouží k tomu pásy na kov. Narazit ještě můžete na brusné rouno, s nímž sjednotíte povrch. I brusné rouno je v několika zrnitostech - od hrubého až po nejjemnější. Charakteristickým rysem takového rouna je obsah nylonové tkaniny.

V této oblasti se můžete obrátit na společnost PISKAČ a syn a.s., který vám prodá různé brusné pásy.