Bojíte se nakupovat nábytek online?

Nákup nábytku online je pro někoho možná nepředstavitelný. Má svoje výhody i nevýhody. Výhody ale jednoznačně převyšují a nábytek online se tak stává důležitou součástí trhu s nábytkem...

Bojíte se nakupovat nábytek online?

 

Nákup nábytku online neboli na internetu má spousty výhod i některé nevýhody, které můžeme snadno eliminovat. Protikladem pohodlí a komfortu a dalších výhod je nemožnost nábytek vidět ve skutečnosti, osahání si ho a případně si nábytek vyzkoušet.
 

Nábytek online bez rizika

 
Nákup nábytku online, stejně jako nákup jiných předmětů v rámci internetu, není dnes již příliš rizikový. Co se předností nákupů online týče, k těm největším patří výhodnější cena a úspora drahocenného času. Nakupovat můžeme v rámci celého dne, tedy 24 hodin denně, v kteroukoli hodinu si můžeme z pohodlí domova nábytek prohlédnout.
 
Nákup nábytku přes internet je velmi oblíbeným zejména pro úsporu finančních prostředků, ceny jsou totiž více než lákavé. Důvodem nižší ceny není nižší kvalita nábytku, ale úspora nákladů prodejců za další zaměstnance, pronajaté prodejní plochy, pojištění budov, zboží … apod.
 
K přednostem nákupu nábytku přes internet také patří zajištění dopravy za zvýhodněných cenových podmínek, popř. dovoz nábytku zdarma. Toto je také jeden z hlavních důvodů, proč se zákaznici rozhodnou nakoupit přes internet. Pokud si půjdeme koupit nábytek do klasického kamenného obchodu, musíme si zpravidla zajistit dopravu sami nebo využít dopravní služby, která ovšem není cenově příliš výhodná. V rámci nákupu nábytku přes internet nám tato starost odpadne.
 

Obrovský výběr nábytku

 

Už jste někdy viděli kamennou pobočku tak obrovskou, aby nabízela ke shlédnutí tolik kusů nábytku jako na internetu? V kamenné pobočce je vždy pouze zlomek výběru. Dodací lhůty jsou stejné jako na internetu, takže nakoupit nábytek online bude tou nejlepší volbou...
 
 

Co nás může odradit

 
Většinu zákazníků, od nákupu nábytku přes internet, odrazuje „nehmatatelnost“ neboli nemožnost nábytek vidět. Nábytek si nemůžeme na dálku osahat, důkladně prohlédnout, popř. vybrat z více kusů zrovna ten, který se nám líbí nejvíce. Ovšem i tento handicap se dá velmi lehce obejít. Můžeme se zajet podívat do obchodu, kde daný nábytek (druh, typ) nabízejí, prohlédnout si a poté objednat v rámci internetového obchodu.
 
Vzhledem k poměrně rozdílným cenám se nám v mnohých případech varianta „obhlédnutí jinde“ a poté nakoupení online, vyplatí. Ceny totiž bývají až o 45 % rozdílné oproti běžným kamenným prodejnám.
 
 

AKCE na nábytek

 
V rámci internetových obchodů probíhají poměrně vysoké slevy - akce, které stahují udanou cenu nábytku na cenu minimální. V rámci cenových akcí zakoupíme nábytek za zlomek ceny původní, v některých případech i za cenu, která se nachází pod hranicí ceny velkoobchodní.