Black Friday 2022 běží ve 140 prodejnách OKAY i na e-shopu

Black Friday 2022 běží ve 140 prodejnách OKAY i na e-shopu

S předvánočními nákupy rozhodně neváhejte. Je ten správný čas na nákupy. S předstihem, v klidu, navíc díky Black Friday i levněji.

Letošní Vánoce budou patřit především smysluplným dárkům

Počet dárků pod vánočním stromečkem se pravděpodobně sníží, mnohdy však narostou co do velikosti. Češi se totiž chystají nakupovat třeba úspornou techniku do domácnosti. Vyměnit starou lednici či mrazničku za novou znamená výrazně snížit náklady na energie. A právě ty, spolu s obecně rostoucími cenami zejména u potravin, „bílí“ rozpočty českých domácností. Pojďte ušetřit nejen co se týče výdajů v domácnosti, ale i na nákupu vánočních dárků díky Black Friday 2022 v OKAY.

TIP: OKAY nabízí slevy v rámci Black Friday ve svých 140 prodejnách a taktéž na e-shopu. Šetřit máte možnost na nákupu elektra – bílé techniky, černé techniky, též malých spotřebičů, rovněž na nákupu nábytku, který je již nějakou dobu součástí nabídky OKAY.

Jak ušetřit díky novým elektrospotřebičům?

Levnější nákup v akci Black Friday je jen prvotním šetřením. U spotřebičů pak samozřejmě šetříte jejich provozem. Odborníci doporučují měnit velké spotřebiče co deset let. Jejich vývoj je velice rychlý, neustále se snižují nároky na energie i spotřebu vody. Navíc časem zařízení stárne a jeho spotřeba může růst i věkem. Začněte doma výměnou největších žroutů energie. Jestliže používáte sušičku prádla, jednoznačně musí být s tepelným čerpadlem. Pokud máte mrazák s „nezkrotnou“ námrazou, která se udělá do pár dnů či několika málo týdnů po odmražení, opět je nutné jej vyměnit. Velkým žroutem jsou rovněž staré pračky, myčky nádobí, ale i spotřebiče mimo kuchyň a koupelnu. Třeba televize. Nevidíte důvod, proč vaši plochou televizi měnit za novou? Prověřte si její spotřebu.

Nejlepší dárek je úsporný dárek

Jestli chcete o letošních Vánocích udělat radost a neplánujete obdarovanému koupit zrovna několik kubíků dřeva na topení, sáhněte rozhodně po produktech z oblasti elektra. Energetické štítky vás nasměrují, který je šetrný. Radost samozřejmě udělá i malá elektronika, která se stala naší součástí: třeba mobilní telefony i různá technika z oblasti péče o tělo či zdraví. Věnujte třeba vyhřívanou deku.