Betonové a lité podlahy jsou moderní a praktické

Moderní stavebnictví přináší mnoho možností realizace hrubých podlah v domácnostech, průmyslu i komerčních prostorech. 

Betonové a lité podlahy jsou moderní a praktické

Ke dvěma hlavním možnostem dnešní doby patří betonové a lité anhydritové podlahy. Oba typy precizně položí firma Urbánek, a to kdekoliv po České republice. Spolehnout se můžete na kvalitně dovedenou práci a individuální přístup, ať už jde o malou nebo velkou zakázku. Jaké jsou vlastnosti obou těchto druhů podlah?

Rychle zrealizované a precizně rovné anhydritové podlahy

Lité anhydritové podlahy vynikají svou samonivelační schopností. Díky tomu je výsledek téměř dokonale rovný bez nutnosti složitých zásahů. To je důležité pro kvalitní pokládku finální krytiny. Není potřeba stěrka a rychlost realizace je vysoká. Jde o plnohodnotnou alternativu ostatních používaných potěrů. Na stavbu se dopravuje v domíchávači a pomocí hadic pak na místo určení, i do větších výšek. Povrch je poměrně rychle pochozí, takže se zkrátí doba realizace celé stavby nebo rekonstrukce. Tyto podlahy jsou populární především v administrativních a obchodních budovách, nebrání se jim ani mnozí majitelé rodinných domů. Použití je všestranné, nehodí se ale jako potěr do místností, kde je vyšší vlhkost. Anhydritová podlaha je velmi vhodná, pokud uvažujete o podlahovém topení.

Tradiční betonové podlahy s moderními úpravami

Betonové podlahy jsou cenově přijatelnou klasikou, která ale samozřejmě také prochází určitou modernizací. Suchá betonová směs se na místě domíchává a čerpá hadicemi přímo do objektu. Pro konečnou úpravu a rovnost se beton zahlazuje, v dnešní době už nemusí být nutné stěrkování. Pod každou podlahu, a tedy i pro betonovou, je nutno mít precizně připravený podklad a dilataci. I betonové podlahy jsou vhodné k realizaci podlahového vytápění.