Bazénové plachty

Bazénové plachty

Zahradní bazény jsou v poslední době velmi oblíbeným doplňkem zahrady a domu jako takového. Zejména pokud jsou v domě děti, jsou bazény velmi oblíbeným místem, kdy si všichni užívají vodních radovánek a tak je také třeba se o vodu v bazénu dobře starat. Majitelé musejí zajišťovat pravidelnou údržbu bazénové vody, je potřeba také bazénová chemie z hygienických důvodů a podobně. Ochranným prvkem by tak mohla být i bazénová plachta, která spolehlivě vodu v bazénu ochrání.

Co lze očekávat od nákupu takové plachty

Bazénové plachty mají několik výhod, které převyšují jiné druhy zakrytování. Určitě je to pro každého majitele zahradního bazénu nepříjemné, aby chodil každé ráno se sítkem v ruce kolem bazénu a čistil vodu od nečistot z okolí. Zdržuje je to, není to zrovna zábavné a tak je třeba vymyslet řešení, které by tomu předcházelo. Krycí bazénové plachty tedy plní funkci především ochrannou. Pokud si ji člověk pořídí, může si být jistý, že voda bude čistá. Ovšem nejen takové ochranné plachty lze najít na trhu. Existují také plachty solární, zimní a ty mají i jiné vlastnosti.

Výhody bazénových plachet

Jak už bylo řečeno, jsou bazénové plachty spolehlivým pomocníkem při ochraně vody. Dalším pozitivem je její nízká cena. Jestliže člověk uvažuje o spolehlivém zakrytování bazénu, má vlastně na výběr nejen mezi plachtami, ale je tu také pevné zakrytování, které je ale určitě daleko dražší variantou a navíc je manipulaci mnohdy také obtížnější. Určitě je tu také již zmíněná manipulace, kdy si může každý pořídit k takové plachtě ještě speciální naviják, který manipulaci ještě zvýhodní a zjednoduší. Tyto navijáky jsou na trhu k dostání na ruční pohon, ale jsou i lepší a dražší varianty na elektřinu. Mezi výhody se řadí i značná úspora bazénové chemie, ale v případě, že je bazén využíván i v chladnějších měsících, může být voda o nějaký ten stupeň teplejší. Pouze když si majitel zakoupí solární plachtu.

Solární plachta

Vyhřátý bazén je asi to nejlepší, na co se člověk může těšit. Solární bazénové plachty jsou přizpůsobeny k tomu, aby byla voda malinko teplejší, aniž by musel člověk použít jiný způsob vyhřívání. Solární plachty jsou vyrobeny ze speciálního průsvitného materiálu, který je vlastně pokryt malými vzduchovými bublinkami. Ty na slunci fungují jako lupy a přitahují sluneční paprsky, které se musejí dostat až na dno bazénu. Ovšem tyto bublinky nemají za úkol jen přitahovat sluneční paprsky. Nadnášejí plachtu nad hladinou a tím chrání vodu před nečistotami.

Zimní plachty

Také zimní bazénové plachty na bazén mají své charakteristické vlastnosti. Jsou vyrobeny z velmi odolného materiálu, který musí dobře zvládat mrazivé teplot, ale musí také odolat tíze sněhové nadílky. Mohou být vyztuženy ocelovými lanky nebo jinými výztužemi a zabraňují tak nechtěným pádům do prázdného bazénu.

Atypický bazén?

Žádný problém ani v tomto případě. Lidé se chtějí tak trochu odlišovat od těch ostatních a tak si pořizují moderní nábytek, speciální a drahé auto nebo atypický zahradní bazén. Přitahuje pozornost ostatních a o to právě jde. Aby se i tady zabránilo případným nehodám a nechtěným nečistotám kazit slunečný den, může se zhotovit i plachta pro takový bazén, který není zrovna standardní. Stačí, když majitel osloví spolehlivou firmu, která se realizací tohoto druhu zabývá.