Barové pulty v kavárně? Proč by ne?

Barové pulty v kavárně? Proč by ne?

Trávení času v kavárnách je v posledních letech populárnější než kdy jindy. Už dávno neslouží jen pro setkávání s přáteli, lidé sem chodí i pracovat, studenti se tady učí. Dobrá kavárna si rychle udělá jméno a dveře se tu pak netrhnou. Nejde přitom pouze o nabízený sortiment. Velkou roli hraje atmosféra.

Dobrá káva sice dokáže přitáhnout návštěvníky, jenže lidem při návštěvě kavárny nejde jen o potěšení chuťových buněk. Chtějí nechat odpočinout všechny své smysly, nasávat atmosféru a užívat si dané místo. Čím vnuknout kavárně její vlastní duši? Jak se přesvědčíte na fotografiích realizací na www.dublino.cz, velký vliv v tom hrají nábytek a vybavení.

Kavárny zdobí barové pulty

Spousta mladých lidí nechodí do baru, místo toho si zajdou do kavárny. Chodí sem i jednotlivci. Buď si chtějí jen tak posedět a v klidu vypít kávu, nebo potřebují klidné místo na práci. Možná i to jsou důvody, proč se do kaváren dostávají barové pulty. Jsou praktické a vypadají perfektně.

(foto Espresso bar Klepáček: Barové židle do kavárny)

Některé kavárny jejich majitelé pojali opravdu spíš jako bary a tam pak nelze o barovém pultu diskutovat. Takovým příkladem je berounský Espresso bar Klepáček, kde najdete klasický bar, ale také samostatné stoly. Celý design prostor se drží hnědých odstínů, které v kavárnách působí skutečně elegantně. Není třeba sahat po výrazných barvách, hnědá ke kávě sedí.

Lidé si rádi posedí vysoko

Ne do každé kavárny se hodí barový pult. Barové židle však lze použít i k obyčejným vyvýšeným stolům. Skvělé použití lze vidět v kavárně Tradice 1894 v Kolíně. Vyvýšené stoly se hodí umístit k oknu.

(foto Tradice 1894: Vintage židle i v barovém provedení)

Cílem je vyhovět všem

V žádné kavárně by pochopitelně neměla chybět pohodlná křesílka. Jsou totiž typy návštěvníků, kteří si do kavárny přijdou odpočinout a popovídat. Nedokážete si představit, jak zkombinovat pohodlná křesílka s barovými židlemi? Bravurně to zvládá strakonická kavárna Espresso Barmeo, pod oknem mají dokonce sedačku. Prostor mají chytře oddělený na jednotlivé části.

(foto Espresso Barmeo: Pohodlná křesla a pohovky nejen pod okno)

Další skvělé ukázky toho, jak se daří kombinovat barový styl s kavárenskými křesílky najdete v realizacích firmy Dublino. Dodává nábytek a vybavení do kaváren, hotelů, restaurací apod.