5 tipů na využití lan a provazů v domácnosti

5 tipů na využití lan a provazů v domácnosti

Lana, provazy, šňůry. Přesně to jsou neopomenutelní pomocníci v každé domácnosti. Nevěříte? Jen si představte pověšené prádlo na něčem jiném než klasické prádlové šňůře. Myslíte si, že byste některé práce ve výškách zvládli bez jištění? Raději neriskujte. Správné lano není tak drahé, aby vám zruinovalo rozpočet. Pokud aktuálně netušíte, nač se dají lana v domácnosti využít, čtěte dál, nabídneme hned 5 tipů. Samozřejmě nezapomeneme doporučit ani prodejce tohoto sortimentu.

1. Prádlové šňůry v několika variacích

Jsou zcela specifické, jelikož musí odolávat vcelku silnému tlaku v důsledku vyššího zatížení. Především méně vyždímané prádlo je hodně těžké a hrozí prověšení prádlové šňůry. Je-li ale vyrobena z kvalitního materiálu, těmto nepříjemnostem se vyhnete. Standardně lze volit variace bavlněné, pletené nebo PA šňůry tohoto typu.

2. Švihadla pro domácí fitness

Netušíte, jak byste měli doma cvičit a snažit se zlepšit svou fyzickou kondici. Zapomeňte na drahé posilovací lavice, rotopedy a běhací pásy. Postačí vám kvalitní švihadlo. Prostě si zaskáčete a spálíte efektivně dostatek energie.

3. Autolano jako jistota

Že ve vašem vozu nemáte autolano? Pak je nejvyšší čas pořídit nové. Stejně tak byste měli učinit i tehdy, je-li to vaše stávající starší. Lana mají tendenci časem ztrácet na své původní kvalitě.

4. Zemědělské provazy

Kvalitní provazy na zahradě potřebujete. Pouze svázání česneku na sušení po sezoně si vyžaduje pořádný motouz. Stejně tak bývá nutné zpevnit provazem také uskladněnou hadici v klubku.

5. Designové provazové rohože

Možná si z dětství pamatujete na tradiční rohože, které byly vyrobeny z provazu. Dnes jsou k dispozici také, a to v mnoha zajímavých designových variacích.

Vyberte si sami v sortimentu výrobce

Naším tipem pro nákup nejen zmiňovaných druhů provazů a lan je výrobní družstvo Delana. Jedná se o výrobce s tradicí od roku 1991. Jen pro zajímavost, ročně se tady vyrobí třeba 45 000 prádlových šňůr anebo 20 000 švihadel.