4 trendy roku 2019 do obývacích pokojů

4 trendy roku 2019 do obývacích pokojů

Obývací pokoj je nejspíš nejčastěji využívanou místností domácnosti. Právě proto byste v něm měli dát najevo, co se vám líbí, udělat ho stylový a také útulný. Nemusíte se pouštět do kompletní rekonstrukce, i jeden nový prvek dokáže proměnit celkovou tvář místnosti. Co říkají rady designérů pro rok 2019?

S novým rokem přichází nové trendy. Vydejte se jim spolu s námi vstříc!

1. Skryté televize

Televize jsou nezbytnou součástí obývacího pokoje. Nebo ne? Budete se divit, ale spousta dnešních mladých lidí televizi vůbec nemá. K čemu také? Všechno se dá najít na internetu a pustit na počítači. Bytoví designéři se nás rovněž snaží přesvědčit, že televize do obýváku nepatří. V módě je jejich skrývání za posuvné stěny. Nahrávají tomu také výrobci. Říká vám něco The Frame od Samsungu? Je to televize, která vypadá jako obraz, když je vypnutá.

2. Barevné sedací soupravy

Stop neutrálním barvám. Sedací soupravy jsou v roce 2019 výraznými prvky. Béžová je passé, vsaďte na námořnicky modrou, červenou nebo ještě odvážnější odstíny. Nedokážete si moc představit, jak bude výsledek vypadat? Nahlédněte například do nabídky Lumax nábytek a podívejte se, jak perfektně vypadají barevné sedačky na jejich produktových fotografiích.

3. Matná černá je novou neutrální barvou

Máte zafixováno, že je populární mít minimalisticky bílé pokoje? Chyba. Bytoví designéři nyní radí vsadit spíš na matnou černou. Lze ji využít jako barvu světel, nábytku nebo i zdí. Morbidně to nevypadá. Obzvlášť pokud se budete řídit i jinými radami popsanými v tomto textu – například barevná sedací souprava pak dokáže černou hezky oživit.

4. Umění v nepřehlédnutelných rozměrech

Obrazy? Ty do obývacího pokoje rozhodně patří! Podle posledních trendů dokonce v co největších rozměrech. Oceňována jsou všechna velkoplošná umělecká díla, ať už jde o originální obrazy, fotografie nebo jiné formy. Rozhodli jste se pro koupi velké rozkládací sedací soupravy? Tak právě nad ní by se mohl skvěle vyjímat velkoformátový obraz. Nemáte v obývacím pokoji televizi? Dejte na volnou stěnu velký výtisk fotografie. Tento tip od designérů není vůbec špatný.

Nikdo neříká, že musíte okamžitě předělat obývací pokoj podle nejnovějších trendů. Někteří je možná vezmou jako inspiraci, další si o nich čtou pouze pro zajímavost. Teď už víte, co je v módě, a je na vás, jak s tím naložíte.