3 tipy pro správný výběr zahradního nábytku

3 tipy pro správný výběr zahradního nábytku

Zahradní nábytek by měl poskytovat nejen komfort, ale také 100 % funkčnost. Jak správně vybrat vhodný nábytek na zahradu či terasu tak, aby odpovídal vašemu stylu, byl pohodlný a sloužil svému účelu?

Každému se líbí něco jiného. Někdo upřednostňuje přírodní materiál, jiní zase minimální údržbu a snadné skladování. Připravili jsme pro vás 3 tipy pro správný výběr zahradního nábytku a na co se zaměřit před samotným nákupem.

Využívání a umístění zahradního nábytku

V první řadě se zaměřte na umístění nábytku a velikost prostoru. Promyslete si, kam chcete nábytek umístit, k čemu bude sloužit a kdo ho bude využívat. Chcete si zařídit jen terasu či balkon s omezeným prostorem pro horké letní dny nebo s ním chcete vybavit větší zahradní prostor a vytvořit například venkovní kout pro rodinné chvíle a oslavy? Podle toho pak můžete vybrat buď celou sestavu sedacího zahradního nábytku nebo jen houpačku pro individuální využití.

Vhodný materiál a barvy

Pokud už víte, k čemu bude využíván a máte vymyšleno kam ho umístíte, v dalším kroku je potřeba, zamyslet se nad barvou a materiálem. Přírodní materiály, jako je dřevo nebo kámen, perfektně zapadnou do prostředí zahrady a jeho okolí. Kovová lavička s patinou poskytne dokonalé místo pro odpočinek a rozjímání.

Samozřejmě je také potřeba zvážit péči a údržbu nábytku. Nábytek z plastu je vhodný pro děti a lze ho jednoduše otřít hadříkem. Naopak o nábytek ze dřeva a dalších přírodních materiálů je potřeba pečovat častěji, aby vydržel dlouho jako nový. Barvy vybírejte podle prostředí, v kterém bude nábytek umístěn tak, aby do něj dokonale zapadl a nepůsobil rušivě.

Investujte do kvalitního nábytku

V posledním kroku je důležité rozmyslet si rozpočet a vybrat si především kvalitní nábytek za odpovídající cenu. Na webu Fuf.cz si můžete prohlédnout online katalog designového nábytku a stylových doplňků, a to nejen na zahradu. Vybírat můžete z více než 60 000 kvalitních produktů za skvělé ceny.  Pro inspiraci navštivte také magazín fuf.cz. Najdete v něm například, jak vybrat vhodnou sedačku do obývacího pokoje, jak na výběr nábytku do jídelny a mnoho další inspirace pro vaše útulné a funkční bydlení.