3 tipy, jak ušetřit energii (i peníze) při malování bytu

3 tipy, jak ušetřit energii (i peníze) při malování bytu

Potřebujete vymalovat byt? Udělat to jen s pomocí štětce je pořádná dřina. Zabere to spoustu úsilí a také času, protože často nestačí pouze jeden nátěr. Jak si tedy práci ušetřit? V tomto článku vám přinášíme tři tipy.

Používejte omyvatelné barvy

Pokud jste zvyklí měnit nátěr vašeho interiéru každý rok, určitě víte, kolik nečistot se na zdech během takto krátké doby stihne usadit. Omyvatelné barvy ovšem tyto starosti vyřeší. Ty jsou totiž určené do více namáhaných prostor, kde může velice snadno dojít k znečištění. Hodí se tak zejména do jídelen, chodeb, kuchyní nebo dětských pokojů. Jejich nesmírná výhoda spočívá v tom, že pokud se vám takto natřenou zeď podaří zašpinit, nečistoty snadno smyjete navlhčeným hadříkem.

Zakryjte nábytek

Spousta lidí při malování dělá tu chybu, že žádným způsobem nezajistí svůj nábytek. Anebo jej naopak celý vystěhuje, čímž si zbytečně přidělává další práci. Nábytek přitom stačí přikrýt fólií. Nezapomínejte ani na podlahové lišty, zárubně, okenní rámy nebo vypínače. Ty jsou do zdi pevně zapuštěné a jejich poškození nátěrovou barvou by tak jen odlehčilo vaší peněžence.

Použijte stříkací pistole

Stříkací pistole nabízí oproti klasickému malování výraznou úsporu času i peněz. Jsou totiž vyrobeny tak, aby efektivně a rovnoměrně distribuovaly barvu, čímž vám ušetří náklady na nákup samotného nátěru. Kromě toho vás malování vašeho domu bude stát mnohem méně času, protože místo zdlouhavých nátěrů a neustálého namáčení štětky do barvy bude stačit několik kontinuálních nástřiků.

Jestliže i vy chcete mít vymalováno v podstatě lusknutím prstu, zamiřte na eshop Betafinis.cz. Tam pořídíte stříkací pistole na barvu různých druhů - od vzduchových, až po vysokotlaké nebo ty určené do rukou malířů. Projděte si široký sortiment kvalitních produktů a konečně zapomeňte na tu úmornou dřinu spojenou s každoročním malováním celého interiéru.