3 rady, jak si poradit s výběrem bytového textilu do dětského pokoje

3 rady, jak si poradit s výběrem bytového textilu do dětského pokoje

Bytový textil je významným prvkem v dětském pokoji. Zastává důležitou praktickou, ale i dekorační funkci. V mnoha případech přichází do těsného kontaktu s citlivou dětskou pokožkou, což jsou všechno důvody pro pečlivý výběr s ohledem na různé faktory. Vezměte v úvahu také vkus dítěte a vsaďte na jeho oblíbené barvy a milované pohádkové postavičky či zvířátka.

Vsaďte na kvalitní materiály

Velmi důležitým parametrem pro výběr vybavení do dětského pokoje je rozhodně kvalita. Týká se to hlavně bytového textilu. Například dětské povlečení by mělo být ideálně z prodyšné bavlny, která poskytuje optimální komfort a nedráždí citlivou dětskou pokožku. Je také dobré mít několik souprav s ohledem na dané období. Zimní a letní povlečení je rozdílné a správnou volbou můžete značně ovlivnit kvalitu spánku.

Design, který si děti zamilují

Zařízení dětského pokoje bývá veselé, plné barev a hravých motivů. Dětské koberce na sobě mohou mít hrací plochu, nebo tvoří elegantní doplněk k celému zařízení. Podobně fungují i dětské záclony s veselými motivy i praktickou funkcí. Často jsou doplněny také o závěsy. Ty zastávají hlavně estetickou funkci, ale mohou sloužit i jako stínidlo pro nerušený večerní spánek. V závislosti na konkrétním použití tedy vyberte buď hustou a světlo nepropustnou látku či jednoduché a jemnější závěsy.

Snadná údržba

Jedním z kritérií je i snadná údržba zvoleného materiálu. Přeci jenom musíme počítat s tím, že se jedná o dětský pokoj, kde se každou chvíli něco ušpiní. Je tedy dobré zvolit lehčí materiály, které se jednoduše vyperou a usuší. Co se týká obecného zařízení, platí to i pro výběr nábytku a dalších nezbytných součástí dětského pokoje. Výrazně si tak usnadníte udržování hygienické čistoty v místnosti, kde děti tráví hodně času.