3 kroky pro výběr společnosti na firemní úklid

3 kroky pro výběr společnosti na firemní úklid

Spousta firem nezaměstnává vlastní uklízečku, raději si najmou externí firmu. Ušetří tím finance i starosti. Odborná firma vždy přijede, přiveze si s sebou patřičnou výbavu (čisticí přípravky i techniku) a není potřeba se o ni starat. Tedy aspoň v případě, kdy si vyberete tu správnou.

Na trhu se samozřejmě setkáte i s firmami, které se snaží co nejvíce ušetřit. Používají laciné čisticí prostředky, zaměstnávají laxní pracovníky, jimž nezáleží na tom, aby odvedli svoji práci co nejlépe. Jestli s takovými nechcete mít osobní zkušenost a hledáte profesionály na úklid firmy, řiďte se následujícími radami.

1. Ze všeho nejdříve se na úklid kanceláří poptejte svých známých

Nemáte mezi známými někoho, kdo by v minulosti řešil podobný problém? Neznáte někoho, kdo by si platil firmu na úklid kanceláří? Nejlepší totiž je, když vám firmu doporučí ostatní na základě vlastních zkušeností. Můžete zkusit napsat třeba i do nějaké facebookové skupiny zaměřené na podnikatele. Třeba vám někdo poradí.

2. Pátrejte na internetu a dejte na první dojem

Jestli vám nikdo žádnou konkrétní firmu neporadí, začněte pátrat na internetu. Snad každá firma dnes má své webové stránky, častokrát na nich transparentně zveřejňuje i ceník. Všímejte si, jaký dojem na vás webové stránky dělají, čtěte, co o sobě firmy píšou. Vychvalovat se bude každá, nicméně všímejte si hlavně certifikátů a referencí. Každá společnost se ráda pochlubí významnými spokojenými zákazníky.

3. Přečtěte si recenze

Až si konkrétní firmu vyberete, zkuste si ještě vyhledat na internetu recenze na ni. Zamiřte například na její facebookové stránky, některé firmy mají recenze i na Googlu. Zkušenosti předchozích klientů vám napoví, zda budete spokojeni.

Jste-li z Olomouce či okolí, výborným specialistou na firemní úklid je například Deltaservis. Na svém webu se chlubí referencemi od společností České dráhy či Tesco, zmiňuje certifikaci ISO 9001. Už na první pohled tedy působí spolehlivě, a když si vyhledáte recenze, zjistíte, že tomu tak je i ve skutečnosti.